2015. január 23., péntek

Eridonos hétköznapok, III. forduló

Kedves Főnixek!
A pályázat előző fordulójáért nem lelkesedtetek annyira, ami valószínűleg az eléggé nehézre sikerült kvízkérdéseknek tudható be. Sajnáljuk, ha valakinek kedvét szegtük ezzel a sok-sok keresgetni valóval, ígérjük, most nem kell majd ennyit böngésznetek a világhálót. :)

Jöjjenek a megoldások!

Először egy varázscsoki receptet kellett rendbe tennetek, hogy újra értelmesek legyenek a szavak. Az összekuszálódott hozzávalók: unikornistej, kakaómassza, varázsbab.

A csínyeknél nagyon kreatívak voltatok, ki enyhébb, ki kicsit durvább tréfákat talált ki társai számára, de mind ügyesek voltatok. :)

Következzenek a kvíz megoldásai:

  1. 209 kilogrammot.
  2. 5792,5 kilogrammos és 2011 októberében alkották.
  3. 7000 fontért.
  4. 8273,3 kilogramm.
  5. Brazíliában.
  6. 100,5 méter hosszú volt.
  7. A cukor, a kakaóvaj és a tej.
  8. Az aztékoktól eredeztetjük a forrócsokit, mint találmányt.
  9. Ide jöhetett kürtőskalács, dobostorta, rákóczi-túrós, somlói galuska, Rigó Jancsi, palacsinta. Kvázi bármi, ami itthonról terjedt el a nagyvilágba.
  10. Gombóc Artúr pedig minden csokoládét szeret, ezt mindannyian tudjuk, de azért a rend kedvéért eláruljuk a lehetőségeket: Kerek csokoládé, szögletes csokoládé, hosszú csokoládé, rövid csokoládé, gömbölyű csokoládé, lapos csokoládé, tömör csokoládé, lyukas csokoládé, csomagolt csokoládé, meztelen csokoládé, egész csokoládé, megkezdett csokoládé, édes csokoládé, keserű csokoládé, csöves csokoládé, mogyorós csokoládé, tejcsokoládé, likőrös csokoládé, tavalyi csokoládé, idei csokoládé és minden olyan csokoládé, amit csak készítenek a világon.

Pontállások a II. forduló után:
Bánkúti Izabella: 27 pont
Gyarmathi M. Ádám: 26 pont
Végardó Erik: 23 pont
Gwen Jones: 23 pont
Elena Rose: 15 pont
Váradi Fanni: 15 pont
Kolf Krisztián: 15 pont
Ashley V. Stanwood: 15 pont
Gareth S. Nightingale: 13 pont

Szoros a csata az első helyekért, lássuk hát, hogy teljesítenek a diákok ebben a fordulóban!

A III. forduló a ház diákjai körül forog, így fantáziadúsan adhatnánk neki azt a nevet, hogy "főnixtojások". Mindenhol egy Eridonos diák lesz a megfejtés, nézzük is a feladatokat!

Legelőször itt van ez a puzzle. Semmi egyéb dolgotok nincs vele, mint kirakni, csinálni róla egy képet (PrintScreen), úgy, hogy a kirakás ideje is látszódjon, és a megoldást rejtő levélhez hozzácsatolni. Nevezzétek meg azokat a diákokat, akiket felismerni véltek a kirakott képen!

Barkóba. Senkinek nem kell bemutatni ezt a játékot, igaz? Az alábbi 3 barkóbás "párbeszéd" kigondolt személyei Eridonos diákok. 5 kérdés lett feltéve, melyre igen vagy nem volt a felelet, nektek az a dolgotok, hogy kitaláljátok, kikre gondoltunk! (Segítségképp: mindhárom diák rendelkezik az "Ismerj meg!" topikban bejegyzéssel, érdemes körbenézni, ha nem tudjátok a választ. :))

1.
- Lány?
~ Igen.
- Van testvére?
~ Igen.
- Régóta idejár?
~ Igen.
- Szőke hajú?
~ Nem.
- Spanyol származású?
~ Igen.
- Rákérdezek: … ?

2.
- Lány?
~ Nem.
- Sok testvére van?
~ Igen.
- Vannak köztük ikrek?
~ Igen.
- Aranyvérű?
~ Nem.
- Szereti a krokodilokat?
~ Igen.
- Rákérdezek: … ?

3.
- Fiú?
~ Nem.
- A toronyban lakik?
~ Igen.
- Fiatalabb az évfolyamtársainál?
~ Igen.
- Van valamilyen különleges képessége?
~ Igen.
- Idén végez?
~ Igen.
- Rákérdezek: … ?


A végére pedig hagytunk nektek két képet. A két diák arca sajnos elmosódott valahogyan, így nem lehet rendesen kivenni, kik szerepelnek a fotókon. Nevezzétek meg a két homályos háztársatokat - vagy ha épp ti magatok vagytok az alanyok, akkor önmagatokat! :)






A megoldásaitokat most is bagolypostán várjuk, február 1., éjfélig!

Kellemes töltögetést!



2015. január 12., hétfő

Eridonos hétköznapok, II. forduló

Kedves Főnixek!
Öröm volt látni, hogy milyen sokan beküldtétek az első forduló megoldásait, szorgos kis népség vagytok, ennek nagyon örülünk. :) Most eláruljuk, hogy mik voltak az első forduló megoldásai, hogy az is megtudhassa, aki nem töltötte ki.

Párosítás:
1-E: Ginnie Marrywather és Csibe/Pisti
2-D: Kevin F. Rohr és Tóni
3-B: Kávássy A. Henrietta és Alma
4-A: Szentesi Alíz Zsófia és Nara
5-C: Mark R. X. Averay és Ayame

Mindenki sikeresen rábukkant Obszidiánra, aki a Kuktasarok egyik alsó szekrényébe lett valahogy becsukva. De most már újra köztetek mászkál, mivel sikeresen megtaláltátok!

Pontállások az I. forduló után:

Elena Rose: 15 pont
Gyarmathi M. Ádám: 15 pont
Váradi Fanni: 15 pont
Végardó Erik: 15 pont
Bánkúti Izabella: 15 pont
Kolf Krisztián: 15 pont
Ashley V. Stanwood: 15 pont
Gareth S. Nightingale: 13 pont
Gwen L. K. Jones: 13 pont

Még mindenki versenyben van, tekintve, hogy a mostani kvíz egy kicsit nehezebbre sikerült, mint számítottuk. Szóval nem kell csüggedni, élre lehet kerülni, illetve ugyanígy lejjebb is lehet csúszni.

És most a II. fordulóról: bár a halloweeni időszaknak már vége szakadt, az Eridonosoknak nagyrészt van egy olyan tulajdonságuk, hogy eléggé vásottak. És meglehetősen szeretik az édességet. Sokukat le lehet kenyerezni egy kis csokoládéval, hogy ne csináljanak galibát. (Nagyon ronda általánosítás, de igen, van, aki ilyen. :D) Ez a forduló így viselhetné a "Csokit vagy csalunk!" fedőnevet, mert főleg az édességekről fog szólni - egy kis csíntevéssel megspékelve. Kezdjünk is neki!

Alant olvashattok egy varázscsoki receptet, amely hozzávalóinak betűi néhol összekuszálódtak. Rakjatok rendet a betűk között, hogy ismét elkészíthető legyen a recept!

  • Cukor
  • Kakaóvaj
  • itsnUroknije
  • amzaósKsaka
  • aáVrabbsz
Kreatív feladat következik! Ebben az esetben sajnos nem sikerült a csokoládéval való lekenyerezésed, így végrehajtod a tervezett tréfádat. Dolgod a következő: az alábbi két, iskolai helyszínhez találj ki egy oda illő csínyt! Ilyesmire gondolok, hogy a medencéhez ideális lenne például a törölköző meghintése viszketőporral...

  • Tanulószoba
  • Erőnlét terme

Most is kaptok tőlünk ajándékba egy kvízt, ami most az édességek körül forog. Figyeljetek oda, mert némelyikhez 2-3 adatot is találhattok! Tipp: nem feltétlenül csak magyar oldalakon kell kutatgatni a helyes megoldások után. :)


1. Hány kilót nyom a világ legnagyobb szaloncukra?


2. Mekkora a világ legnagyobb csokiszelete, és mikor készítették el (év, hónap!)?


3. Fontban számolva mennyiért kelt el a világ legdrágább csokitojása?


4. Mekkora a Föld legnagyobb csokoládé szobra?


5. Hol készítették el a világ legnagyobb csokinyusziját?


6. Milyen hosszú a Magyarországon elkészített leghosszabb rétes?


7. Mi a fehér csokoládé 3 alapvető hozzávalója?


8. Kik "találták fel" a forrócsokit?


9. Sorolj fel 3, világszerte ismert magyar édességet!


10. Sorolj fel 5 csokoládéfajtát, amit Gombóc Artúr szeret! :-)


A megoldásokat ezúttal is bagolypostán várjuk, január 22. éjfélig!

Mindenkinek kellemes töltögetést!


2015. január 4., vasárnap

Nagyon hideg van... Vagy mégsem?

"Ebben az időben csak a jegesmedvék élnek túl...!" vagy "Még a bennem levő víz is megfagyott!" Ismerős mondatok, nem igaz? A legtöbb ember még a vastag ruházata alatt is vacog, ha megtalálják őt a súlyos mínuszok, míg a kevés kivétel egy vastagabb pulcsiban és egy kabátban is eléldegél egész télen. A világ népei vajon hogy állnak a különböző hőmérsékletekhez? A következő mókás kis összeállításból megtudhatjátok!

+ 25 °C: A görögök felveszik a pulóverüket. (Ha megtalálják)
+ 20°C: A jamaicaiak bekapcsolják a fűtést. (Persze, ha van nekik)
+ 15°C: Az amerikaiak reszketnek a hidegtől, az oroszok a kiskertben uborkát ültetnek.
+ 5°C: Leheletünk már látszik. Az olasz autók felmondják a szolgálatot.
0°C: Amerikában megfagy a víz, Oroszországban csak sűrűbb lesz.
- 5°C: A francia autók felmondják a szolgálatot.
- 10°C: A macska ragaszkodik hozzá, hogy veled aludjon az ágyban. A norvégok előveszik a pulóvert.
- 15°C: Oslóban bekapcsolják a fűtést, az oroszok a szezon végén utoljára utaznak ki a dácsába.
- 20°C: Az amerikai autók nem indulnak el.
- 25°C: A német autókat nem lehet elindítani, a jamaicaiak kihaltak.
- 30°C: A hatóságok napirendre tűzik az otthontalanok kérdését, a macska a pizsamádban alszik.
- 35°C: Túl hideg van ahhoz, hogy gondolkozz. A japán autókat sem lehet elindítani.
- 40°C: A svéd autók is felmondják a szolgálatot.
- 45°C: Európában már nem működik a közlekedés, az oroszok még az utcán fagylaltoznak.
- 50°C: Vannak még görögök?
- 55°C: A szempillák megfagynak két pillantás között. Alaszkában a fürdőszobák kis ablakát fürdéskor behajtják.
- 60°C: A jegesmedvék délebbre vonulnak.
- 70°C: A pokol is befagyott.
- 75°C: A finnek menekítik a Mikulást Lappföldről, az oroszok felveszik a füles sapkájukat.
- 80°C: Az oroszok nem veszik le a kesztyűjüket még a vodka pohárba töltésekor sem.
- 115°C: Az alkohol megfagy. Az oroszok irtó dühösek.


Kellemes téli időszakot mindenkinek! :D

2015. január 1., csütörtök

Eridonos hétköznapok, I. forduló

Kedves főnixek!
Így a tanév derekán szeretnénk nektek egy belső pályázattal kedveskedni, amely az "Eridonos hétköznapok" fedőnevet viseli. A kis agytornánk előreláthatóan 4 fordulós lesz. Becsszó nem nehéz, és még pontokat is kaphattok érte, ha bekülditek, fordulónként 15-öt. A végén az a három ember, aki a legtöbb pontot szedte össze a fordulók során, plusz 30-25-20 pont jutalomban részesül. Csatlakozni természetesen bármikor lehet a játékba, de minél később kapcsolódik be valaki, annál kisebb az esélye a győzelemre. Kezdjük tehát! ;)

Az első forduló az állatok körül forog, legfőképpen a házbéli állatok körül. Néhány állatka elkóborolt a gazdájától, és most nem találják egymást. Párosítsd össze a megfelelő számot a hozzátartozó betűvel, hogy a kiskedvenc és tulajdonosa újra együtt lehessen. Megoldásod csak úgy érvényes, ha feltünteted a gazda és a háziállat nevét is a párosításod mellett!


Ajaj, Obszidián elveszett! A nemrég elhunyt Maróti professzor búcsúlevelében a házunknak ajándékozta kedvencét, aki azóta is a tornyon belül éldegél. Szinte mindig a megszokott helyén, a klubhelyiségben található, de már jó ideje nem látták. Segíts megkeresni! Ha helyesen töltöd ki az alábbi kvízt, akkor egy Eridonon belüli helyiség betűi fognak kijönni a megoldások betűjeleiből, melyből kiderül, hol bujkál a kutyus.

Ki alapította az Eridont?
K. Aranyvértes András
H. Rácz Ramóna
M. Aranyvértes György


Melyik jellemző leginkább az Eridonos diákra?
Á. befelé forduló
U. a jelenben él, életvidám
L. realista, céltudatos


Az Eridon első házvezetője:
Z. William S. Livingstone
G. Valerin Hellabrith
K. Dycedarg Til Alexandros XVII


Legtovább állt a ház élén:
V. Angelinne Vinnin
L. Valerin Hellabrith
T. Kahlil L. Rochard


Leghosszabb ideig volt egyhuzamban prefektus:
I. Melissa Mao
A. Ginnie Marrywather
E. Lenna Goldberg


A „legnagyobb” Eridonos:
T. Ginnie Marrywather
K. Gabrielle Campo
S. Kevin F. Rohr


Kire ismersz rá a leírás alapján? Volt Eridonos diák, lételeme a seprű és a kviddics, boltot üzemeltet Bogolyfalván.
E. Roran Vanrir
É. Bukovics Henrietta
A. Vikohino Thaihasy


Kire ismersz rá a leírás alapján? Volt prefektus, legeridonosabb diák, kviddicscsapattag. Jelenleg a nyulával és a kutyájával tengeti mindennapjait.
R. Leonie Rohr
L. Caius Randy Woodrow
Ő. Keith Coltrane


Mit tanított egykori házvezető-helyettesünk, Szendrődy-Nagy Áron?
T. Gyógynövénytant
O. Fotográfiát
I. Bűbájtant


Hogy hívták a házszellemünket Orovecz Teodor előtt?
K. Shirley Staff
I. Aranyvértes András
R. Borbás Tamás



A megoldásokat bagolypostán várom, 2015. január 11. éjfélig! A kvíz esetében elég, ha csak a kapott helyiség nevét írjátok bele a leveletekbe.

Mindenkinek kellemes töltögetést kívánunk!



2014. december 2., kedd

Három karácsonyi kütyü, ami még jól jöhet

Nehéz a karácsonyi készülődés, főleg mikor az ember rájön, mennyi ismerőse van, akinek ajándékot kellenek, illene adnia. Az alábbi tárgyak, amik vagy léteznek vagy nem (bár nagy részükre találtunk tényleges bizonyítékot), segíthetnek a feladatokban. Nem biztos, hogy csökkentik a tennivalók listáját, de megkönnyítik azok elvégzését.
(Ha bárkinek van tudomása ezekről a tárgyakról, esetleg van vagy látott eladót, feltétlenül értesítsen bennünket. - a szerk.)


24... 23... 22... 

Már csak 22 nap és itt a karácsony! Vagy mégsem? Hogyan számoljuk vissza az időt, ha elveszünk a sok látnivalóban a karácsonyi vásárban, tennivalóban az ünnep között és az adventi kalendárium csokidarabkáját is már megettük mind? A válasz nem más, mint órával. 

Haha, nagyon vicces, mondaná a szkeptikus a fejemben, és talán a tiétekben is megszólalt. Órával mérni a karácsonyt, amikor ott a naptár? Igen ám, de ez nem akármilyen óra. Figyelmeztet, mit mikor érdemes elkezdeni, és ha elfelejtettél valamit, addig zargat, amíg meg nem csinálod, nehogy lekéss akármiről is. Az ajándékozásról, a fadíszítésről, az adventi koszorú gyertyájának meggyújtásáról. Jól jöhet egy szétszórt főnixnek eme kaotikus időkben.



Ez a doboz nagyon ritka tárgy. Pedig kifejezetten jól jönne a karácsonyi készülődésben. Ha nem tudsz mit adni valakinek, vagy egyszerűen csak szeretnéd meglepni anyukádat, testvéredet, barátnődet barátodat egy apró ajándékkal, de nem akarsz valami unalmas és sztereotip dolgot adni neki, akkor ez az, amire szükséged van. A doboz ugyanis segít megválaszolni ezt a kérdést.

A dobozt fogva csak a személyre és a vele töltött időre kell gondolnod, és az már tudja is, mi lenne a legjobb ajándék a számára. Ha ez után kinyitod a fedelét, akkor látni fogod a dobozban annak a valaminek a képét. De nem mond meg mindent, hisz az ajándék jelenés formájában tűnik elő, és bizony a színét és a részleteit neked kell kitalálnod. Addig láthatod a meglepetést, amíg az illetőre gondolsz, utána a kép köddé válik. Olykor pedig akár élőlényeket is adhat a doboz, ilyenkor egy nyuszi vagy egy fürgébb kiskutya akár jól megijeszthet, mikor kiugrik belőle, amint felnyitod a fedelét.




Viszont mindezek után akadhat még egy nagy akadály, ami talán inkább a fiúkat érinti. (Köztudott ugyanis, hogy a lányoknak jobb a kézügyességük és jobban szeretnek ilyesmivel bíbelődni.) A csomagolás. A forrás nem megerősített, de azért érdemes megemlíteni ezt az "apróságot" (értsd: hallottam az ágyszomszéd beszélgetését a barátnőjével, aki elmondta, hogy az otthoni fodrásza mesélte, hogy találkozott olyan emberrel akinek a rokona látott már ilyet).

Szóval a forrás szerint létezik olyan asztal, amire ha ráteszed a hozzávalókat és a tárgyat, becsomagolja magától az ajándékot szépen, ízlésesen. Persze neked kell kiválasztanod, milyen színű, milyen anyagú legyen a papír, milyen széles legyen a szalag (bár elvileg az asztal a szent cél érdekében képes megváltoztatni a színét és formáját is a papíroknak).

SzA

2014. október 31., péntek

Édességek Tárháza I. Brownie

Sziasztok! Ma késő délután Brownie-t volt kedvem sütni és gondoltam meg is osztom veletek a receptjét. A süti nagyon finom és minnél csokisabb, annál finomabb. Nagyon egyszerű az elkészítése és 5-15 perc kell hozzá. A hozzávalókhoz nem kell különleges fűszer sem.

5 perces brownie Zsuliltól

Hozzávalók:
  • 8 csapott ek finomliszt
  • 8 ek cukor
  • 4 ek cukrozatlan kakaópor
  • 2 db tojás
  • 6 ek napraforgó olaj
  • 6 ek tej
Elkészítése:
  1. A száraz alapanyagokat, a lisztet és a cukrot a kakaóval egy közepes méretű keverőtálba tesszük (hőálló legyen), és elkeverjük.
  2. Majd hozzáadjuk a vizes alapanyagokat, a tejet, olajat, végül a 2 tojást.
  3. Amint egységes masszát kaptunk, betesszük a a sütőbe vagy akár a mikróba is.
  4. 5-10 perc alatt készre sütjük.

Ízlésünk szerint bevonhatjuk narancsos cukormázzal, vagy tálalhatjuk fekete-áfonya lekvárral, de önmagában is állhat. A narancsos cukormázat úgy kell elkészíteni, hogy a kifacsart narancs levébe annyi cukrot rakunk, amennyit felvesz és addig keverjük, ameddig el nem olvad benne a cukor.
Én a fekete-áfonya lekvár mellett döntöttem, így azzal tálaltam.
A pennát forgatta: NL.

2014. október 27., hétfő

Célkeresztben a vezetőség: Mészáros Gréta

Miután megúsztam a krumpipucolást * lekopogja*, felkerekedtem, hogy újabb vezetőségi tagot faggassak ki arról, milyen nálunk lenni, hogy érzi magát, mik a tervei. Az alábbiakban vezércsőrcsattogtatónk, az igen dekoratív Mészáros Gréta válaszait tekinthetitek meg. 




Gréta néni, először is szeretnék gratulálni a házvezetői poszthoz és köszönteni az Eridonban. Igen csinosnak tetszik lenni ma. Van ennek valami oka talán?
Köszönöm szépen. Nem, általában így szoktam öltözködni. *elpirul kicsit*

Milyen érzés volt, amikor az igazgató úr önt kérte fel Rochard professzor helyére?
Eléggé meglepett a dolog, mivel magamat igencsak Levitásnak sorolnám, hiszen Hollóhátas voltam, de ettől függetlenül nagyon jól esett a megkeresés és a felkérés.

Akkor ön nagyon okos is nem csak szép. Tudom, hogy még nem telt el sok idő, amióta velünk van, de ilyennek képzelt minket külső szemmel?
Egy kicsit hiperaktívnak, mivel Keith és Leonie soha nem tud nyugton megülni az óráimon, de ezenkívül nyitottnak és barátságosnak.

Óóó tanárnő, ha csak az óráján nem tudnának nyugton lenni. De ezt majd megtapasztalja később.
Eddig szerencsére nem tapasztaltam, hogy máshol is ennyire izgágák lennének, de lehet, hogy kicsit keveset tartózkodok a toronyban...

Talán jobban is teszi még most az elején. Honnan jött az ötlet, hogy Warren professzort kéri fel házvezető-helyettesnek?
Dwayne eléggé határozott fellépésű figura, ami rólam kicsit kevésbé mondható el, kell mellém egy biztos pont, aki előlép mögülem, ha én esetleg nem tudom már kordában tartani a srácokat. Emellett jó munkaerő, és úgy gondolom, hogy jó munkakapcsolat alakulhat ki köztünk.

Ez biztos. Bár szerintem ilyen veszedelem inkább a Rellonosoknál várható. Mennyire adott neki szabad kezet?
Attól, hogy a poszt neve "házvezető-helyettes", én egyenrangúnak tekintem magunkat. Én nem cselekszem anélkül, hogy vele egyeztetnék, és az eddigi tapasztalataim szerint ez vissza is igaz.

Az a hír járja, hogy csak úgy, mint helyettesünk, ön is igen kreatív, ha büntetésről van szó. Mondana egy példát, mivel érdemes számolnunk, ha mondjuk elkap minket éjjel a folyosókon?
Nem szeretnék semminek az elrontója lenni. Rosszalkodjatok, és meglátjátok.

Ez már most nem tűnik túl biztatónak. Én már Dwayne bácsinak is megígértem, hogy jó gyerek leszek, inkább, mint, hogy a büntetésben részesüljek. Elkezdődött az év. Mennyire lesz más az Eridonos élet, a programok mennyire változnak?
Szeretnénk kicsit fellendíteni a ház belső életét, de azt nem mondhatom el, hogy mikkel, mert akkor megint csak titkokat árulnék el. Annyit mondok csak, hogy készüljetek a Halloweenre és a Karácsonyra!

Én már most megkezdtem az izgulást asszonyom! *Tiszteleg hozzá kicsit* Vannak már emberek a házban, akiket kiszúrt magának, hogy ők így vagy úgy kitűntek?
A nemrég emlegetett Keith és Leonie mindenképpen feltűnő egyéniségek, de gondolom ez már nem újdonság senkinek. A többiekkel még csak ismerkedek.

Köszönöm szépen, hogy válaszolt nekem. Sok sikert kívánok a hiperaktivitásunk és lelkesedésünk jó kezeléséhez, illetve, hogy túlélje nálunk az első évet és lehetőleg sok újabbal gazdagodjon még.