Az Inuyasha Rumiko Takahashi mangája alapján készült, 167+26 részes animesorozat, amely méltán vált a műfaj kedvelőinek egyik nagy kedvencévé. A kutyafülű félszellem kalandjait éveken át követték mind a japán, mind a magyar fiatalok, miközben a cselekmény egészen szép tempóban haladt előre. Alapvetően egy nem hibátlan, de kifejezetten élvezhető műről van szó, már amennyiben valaki szereti a csatákat, az emberfeletti lényeket és a remek karakterfejlődést.
Azonban ne felejtsük el, hogy mind a manga, mind az anime nem éppen ma keletkezett. Ennek megfelelően a rajzstílus és a szereplők viselkedése is egy húsz évvel ezelőtti pontról indul, ami mai szemmel (és felnőttként) okozhat erőteljes facepalm pillanatokat, főleg a sorozat elején. Itt is megtalálható az animékben annyira jellemző „gondolom, de nem mondom ki, és ezért bajba kerülök” elem, valamint az elején néhol olyan arcot rajzoltak a szereplőknek, hogy attól Miyazaki a kardjába dőlne, de mindez csillapodik, ahogy haladunk előre, és a legújabb, 26 részes befejező sorozatban már nem találkozhatunk igazán ilyesmivel.
Néhány szóban a történetről: Kagome, a mi világunkban született 15 éves gimnazista, egy nap a Csontok kútján keresztül a középkori Japánban találja magát, ráadásul egy szellem üldözi. (A szellem kifejezés a magyar szinkron miatt honosodott meg, ezen sorok írója a gyerekkori rajongásból kifolyólag képtelen tőle elvonatkoztatni pedig valójában afféle démonokról van szó.) Itt találkozik a fára szegezett félszellemmel, Inuyashával, akit kiszabadít börtönéből. Azonban a szellemet nem ennyire egyszerű legyőzni, mert megszerezte a Shikon no Tamát, a Négy lélek ékkövét, ami a szellemeket isteni erővel ruházza fel. Kagome, hogy legyőzze a támadóját, egy nyilat lő ki felé, azonban az az ékkövet találja el, ami ettől ezer darabra hullik. Hőseink a történet további részében ezeket igyekeznek összegyűjteni. Utazásuk során többen csatlakoznak hozzájuk, valamint feltűnik a menetrendszerű főgonosz is, Naraku, akit mindenképp le kell győzniük, ha túl akarnak élni.
Ármány, harcok, szerelem, féltékenység – szinte minden feltűnik a palettán, ami színessé varázsolja a sorozatot. Azonban……
Nem lehet semmi sem ennyire tökéletes. Aki nem szereti, hogyha egy kard akkor sem törik ketté, ha már a sokadik, egymás utáni részben repesztik meg, vagy ha problémája van azzal, hogy a történet nemes egyszerűséggel semmibe veszi helyenként a saját maga által megadott szabályokat, akkor ne nézze meg.
Viszont ha valaki képes a karakterekkel örülni, mikor sikeres csatán vannak túl, szeretné látni, ahogy egy morcos, embergyűlölő szellem végül egy embergyerekre vigyáz az élete árán is (ami szerintem egyébként a legszívhezszólóbb kapcsolat az egész sorozatban), vagy kevésbé eszement példára vágyik az igaz barátságról, mint amit a Narutoban láthatunk, akkor érdemes megpróbálkoznia vele.
Kalandra fel!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése